שיעורי ANTIGRAVITY

studio-1

יוגה אווירית

יוגה אווירית למתחילים

היוגה האווירית מזוהה עם ריחוף חסר משקל שנוצר באמצעות הערסל המיוחד. הערסל של אנטי-גרוויטי מאפשר בקלות ובביטחון מלא ליצור תנועה חופשית בכל כיוון במרחב הפתוח, והופך את הביצוע של האלמנטים השונים, גם המורכבים והמאתגרים שבהם, למאוד נגישים.
כבר בתרגול הראשון, תמצאו את עצמכם עם הרגליים לכיוון השמים, עפים ומתגלגלים בחלל הסטודיו, מזיעים קצת ומחייכים הרבה.
מעבר להנאה, היוגה האווירית מפתחת יכולות ומיומנויות חדשות. זוהי חוויה שמביאה את הקורדינציה ואת האינטליגנציה התנועתית לרמות גבוהות באפס זמן. בשיעורי אנטי-גרוויטי – כולם מצליחים הכול ונוכחים לדעת שלעוף זה קל. כל תרגול ישאיר אתם גבוהים בכמה סנטימטרים, רזים בכמה קילוגרמים ובעיקר קלים יותר – פיזית ונפשית.

יוגה אווירית למתקדמים

זה מאתגר, זה חינני וזה אפקטיבי: אנטי-גרוויטי (יוגה אווירית) היא שיטה חדשנית ומהפכנית בתחום הריפוי והכושר הגופני. השיטה מציעה מגוון רחב של טכניקות אשר מחזקות בדרך קלה ונעימה, את הבריאות הכללית ואת החיוניות הגופנית והנפשית.
הערסל של אנטי-גרוויטי הוא כלי מיוחד – יעיל, גמיש וורסטילי, שבעזרתו ניתן לפתח ולשכלל פונקציות חיוניות כמו תנועתיות, זריזות, אלסטיות, קורדינציה וסיבולת.
תוך כדי השעשוע המשחקי, מקבל הגוף מראה יותר ספורטיבי ואלגנטי, תמיר, שרירי, רענן ומלא מרץ.
במקור, הטכניקות של אנטי-גרוויטי פותחו בתור אקרובטיקה אווירית ובהמשך, ספגו השפעות והשראות מעולמות שונים כמו יוגה, פילאטיס, אתלטיקה, גימנסטיקה וריקוד. בהמשך עברו אלה הטמעה והתאמה לתרגול יומיומי המיועד לקהל הרחב.
בעזרת השילוב בין כל אותם האלמנטים, צמחה אסכולה חדשה – שבה המתרגל מנתב את מכלול הכוחות הפיזיים שלו כדי להשתחרר מההשפעה הדוחסת של כוח המשיכה, ליצור חופש בתנועת הגוף ולהגיע אל האימון המושלם.

יוגה אווירית למתרגלי יוגה

קאיווליה – החופש המוחלט, הוא הרעיון הבסיסי ביותר ביוגה, כשמצב זה מתרחש כאשר אנו ממסמסים את אחיזתנו בשלוש האיכויות הבסיסיות של הטבע – הטאמאס (הכבד והשוקע), הרג'אס (המשתנה התמידי) והסאטווה (הקליל, האוורירי והמואר) ומממשים את הפרושה-ארטהה – המטרות, היעדים והייעודים של האדם.

במצב זה, מודרים כל החשבונות של הבעד והנגד, היש והאין, ומתקיים שיוט חופשי מעל כל הפרדוקסים, נקודות החיכוך ומשחקי הכוחות שמובנים במציאות.
החופש הזה הוא לא מצב שיש להשיגו אלא איכות קיימת שנחשפת ומתגלמת.
כל קרייה – פעולה/חקירה יוגית, מכוונת לגילוי ולזיהוי היבטים שונים של אותה מהות. תוך כדי תהליך הגילוי, נוצרות הבנות אודות המכניקה של כוחות הטבע למיניהם, האינטראקציה בין אותם כוחות והאופן שבו הם משפיעים על התודעה האינדיבידואלית.
התרגול של אנטי-גרוויטי מנתב את החקירה הזאת למקום אחר. מרכיבי היוגה הכוללים, בין השאר, את האסאנות (המצבים הנייחים) ואת הווינייאסות (המעברים) עוברים למרחב האווירי, עם תנועה חופשית לכל כיוון, כשבכך נחשפים בנוכחות מועצמת כל אותם המשאבים הטבעיים שאנו פוגשים על הקרקע ומתאפשר מפגש אינטימי עם האיכויות שאנו שואפים לגלות.
בנוסף, הדינמיקה שאנו מתרגלים מאפשרת לנו לפתח חושים חדשים, ולעורר חושים רדומים, כמו למשל התמצאות במרחב האווירי, אוריינטציה במצבים הפוכים ומתנדנדים וחוש אלקטרו מגנטי.
מעבר לכל האיכויות המתקבלות כתוצאה מהתרגול באוויר, האנטי-גרוויטי משכלל גם את היכולות שלנו בתרגול היוגי על הקרקע.